Ilustracja1Moim największym osiągnięciem (jak do tej pory) jest komiks o przygodach Człowieka Pudełko. Do jego popularyzacji przyczynił się magazyn "Amiga Computer Studio", w którym to był drukowany. Ku mojemu zdziwieniu komiks spodobał się czytelnikom, zapewnił mi trochę sławy i kumpli. Warto tu wspomnieć o tym, że komiks był rysowany na komputerze (dokładniej mówiąc na Amidze) i, pomijając fakt wydrukowania go w "ACS", ogląda się go też za pomocą komputera.
"Człowiek Pudełko" nie był moim pierwszym komiksem. Narysowałem ich w życiu setki, oczywiście nie na komputerze, tylko na papierze. Zacząłem już chyba w pierwszej klasie podstawówki. Ulubioną tematyką był kosmos, statki kosmiczne, gwiezdne wojny itp. Często rysowałem też komiksy jajcarskie. Większość tych dzieł skończyła w śmietniku, szufladzie, albo zapomnianym zeszycie w kratkę. Dzisiaj nie mam prawie żadnego z nich...
Ilustracja2 Oprócz rysowania własnych lubiłem też czytać komiksy innych autorów. "Jonka, Jonek i Kleks", "Tytus, Romek i A'tomek", "Kajko i Kokosz", "Funky Koval" to najbardziej znane przykłady. Co tu dużo mówić, gdyby nie one, to pewnie nie byłoby mojego komiksu.

"Człowiek Pudełko" po kilkuletniej przerwie powrócił na ekrany monitorów, ale już rysowany ręcznie. Oprócz niego pojawił się nowy bohater moich komiksów - zawiadiacki Miś P. Ich przygody można poczytać na mojej stronie.
Jeśli nie miałeś okazji poczytać starych odcinków "Człowieka Pudełko", a jesteś posiadaczem Amigi to podciągnij go sobie z Aminetu z katalogu: demo/slide, pliki cp_gold1.lha i cp_gold2.lha
Jeśli ktoś chciałby obejrzeć trochę moich grafik, to zapraszam do Galerii.


Oprócz komiksu udało mi się stworzyć dwie nostalgiczne produkcje poświęcone ZX Spectrum. Są to: "The Spectrum Collection" i "The Spectrum Collection 2: Scene Art".

speccy1 Pierwsza z nich zawiera ponad 60 grafik ze spectrumowych gier (tak zwane loading-screens).
Warto zobaczyć co można było kiedyś wycisnąć z rozdzielczości 256x192 i 16 kolorów.
Slideshow ma minimalne wymagania: OS 2.x i stacja dysków (chociaż z HDD też się uruchomi :-)
Można go podciągnąć z Aminetu: demo/slide/spectrum.lha

speccy2 Druga, to zbiór ponad 30-tu grafik ze spectrumowej sceny (która zresztą funkcjonuje do dziś). O ile obrazki z pierwszej kolekcji mogą wydawać się znajome (sporo osób miało Spectruma i zna dużo gier), to grafiki scenowe są swego rodzaju unikatem.
Kolekcja zawiera zarówno starsze jak i nowsze prace.
Wymagania sprzętowe są takie same jak poprzednio (czyli prawie zerowe). Download można wykonać z Aminetu: demo/slide/speccy2.lhaMoja twórczość nie jest związana tylko z komputerami. Przykładem niech będą moje modele. Są to plastikowe pojazdy armii amerykańskiej z II Wojny Światowej (skala 1:35). Jeśli chcesz je obejrzeć, kliknij na jeden z poniższych odnośników:
M16 Halftrack
M3 Lee
M4A3E2 "Jumbo"
M8 "Greyhound"
M8 H.M.C.
Ford GPA Jeep
Jeep Willys MB


Powrót do strony tytułowej